Intranet
Čestina
Povodí Labe, státní podnik
Víta Nejedlého 951/8, Slezské Předměstí
500 03 Hradec Králové, +420 495 088 111, IDDS: dbyt8g2
Vyhledat na stránkách:
Chrudimka, přehrada Hamry
Domů
  Dokumenty na úvodní stránce  >  Aktuality
Aktuality
Povodí Labe podpoří multižánrový Festival pod hrází
Burianová Jana, Ing. 22. červenec 2015
Jizerský filmový spolek (JiFiS) připravil ve spolupráci se státním podnikem Povodí Labe, statutárním městem Jablonec nad Nisou a spřátelenými spolky Festival pod hrází, který se koná 15. srpna od 13.00 do 24.00 hodin v parku pod centrální hrází vodního díla Mšeno.
Zvýšený nález polychlorovaných bifenylů v řece Labi
Burianová Jana, Ing. 3. červenec 2015
Povodí Labe zaznamenalo ve vzorcích vod a sedimentovatelných plavenin v řece Labi v úseku od Ústí nad Labem po státní hranici zvýšený výskyt polychlorovaných bifenylů (PCB), jejichž používání je celosvětově zakázáno od roku 2001. Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě.
V pátek 15. května podal státní podnik Povodí Labe na Městský úřad ve Skutči žádost o vydání rozhodnutí o umístění veřejně prospěšné stavby "Krounka, Kutřín, výstavba poldru". Více informací naleznete v příloze.
Ve čtvrtek 30. dubna 2015, 3. den návštěvy ve Středočeském kraji, prezident navštívil Brandýs nad Labem. Při projížďce výletní lodí Král Jiří po Labi prezident debatoval s odborníky z vodního hospodářství a starosty o problematice rozvoje obchodní a rekreační plavby na Labi. Generální ředitel státního podniku Povodí Labe Ing. Marián Šebesta informoval pana prezidenta o aktivním a vstřícném přístupu s.p. k rozvoji této problematiky.
Povodí Labe vybavilo navržené jezy zabezpečovacími prvky, které mají zvýšit šanci na případnou záchranu tonoucího. Spolu s varovnými tabulemi jsou u jezů instalovány záchranné prvky v podobě pěnové podkovy a bezmála třicetimetrového lana pro možnost záchrany. Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě.
Na základě rozhodnutí Krajského úřadu Libereckého kraje – odboru životního prostředí a zemědělství vydaného pod č.j.: KULK 26025/2011 budou Severočeské vodovody a kanalizace Teplice, akciová společnost v přímé spolupráci se státním podnikem Povodí Labe jako správcem vodního toku provádět letecké vápnění vodárenské nádrže Souš. Po vzájemné dohodě se zainteresovanými složkami byl začátek celé akce stanoven na 27. dubna 2015. Cílem připravovaného zásahu je vytvořit vhodné prostředí pro úpravu kyselé vody ze sněhového tání na kvalitní pitnou vodu a to zejména zvýšením hodnot pH a alkality.
V rámci celorepublikové dobrovolnické akce "Ukliďme Česko" se bude v sobotu 18. dubna 2015 od 8 hodin uklízet okolí Labské stezky. Trasa úklidu povede na pravém břehu Labe podél cyklostezky až do Jakub. Pracovníci Střediska městských služeb budou od 8 do 13 hodin rozdávat pytle a rukavice u dětského hřiště Kocánek na Starém Městě. Všichni zájemci, kteří by se do této úklidové akce chtěli zapojit jsou srdečně zváni.
O víkendu se bude čistit Orlice
Burianová Jana, Ing. 13. duben 2015
Ve dnech 18. a 19. dubna 2015 proběhne již 8. ročník čištění řek v Přírodním parku Orlice. Uklízet se budou koryta, břehy i slepá ramena Divoké a Tiché Orlice. Pomozte zbavit řeku pneumatik, kusů nábytku, koberců, nádobí, PET lahví a dalšího civilizačního odpadu a zúčastněte se této dobrovolnické akce pořádané Klubem dětí a mládeže Hradec Králové ve spolupráci se státním podnikem Povodí Labe a dalšími subjekty. Sraz účastníků je v sobotu 18. dubna v 8.30 hodin v Kostelci nad Orlicí u silničního mostu. Více informací získají zájemci na internetových stránkách http://cistenirekyorlice.cz.
Úklid okolí vodní nádrže Rozkoš
Burianová Jana, Ing. 31. březen 2015
Ve spolupráci se sousedními obcemi a jejich spolky a ve spolupráci s Českým rybářským svazem a Českou ornitologickou společností se v sobotu 11. dubna od 8 hodin uskuteční již 3. ročník úklidu okolí vodní nádrže Rozkoš. Všichni zájemci, kteří by se do této úklidové akce chtěli zapojit jsou srdečně zváni. Více informací naleznete v přiloženém letáku.
Úklid řeky Kamenice
Burianová Jana, Ing. 31. březen 2015
V rámci celorepublikové dobrovolnické akce "Ukliďme Česko" se bude 11. dubna 2015 od 10 hodin konat první ročník čištění řeky Tanvaldské Kamenice. Všichni zájemci, kteří by se do této úklidové akce chtěli zapojit jsou srdečně zváni. Více informací naleznete v přiloženém letáku.
Stránka ... 11 12 13 14 15 16 
Hlavní menu
Kontakty
Ústředna:
+420 495 088 111, podatelna@pla.cz
Dispečink:
+420 495 088 720, vhd@pla.cz
+420 495 088 730 - havárie
Další
Copyright © 2009 Povodí Labe - státní podnik
Statistika: NAVRCHOLU.cz