Intranet
Čestina
Povodí Labe, státní podnik
Víta Nejedlého 951
500 03 Hradec Králové
+420 495 088 111
Vyhledat na stránkách:
Labe, plavební komora České Kopisty
Aktuální stav
Aktuality
Vězni pomohli s úklidem břehů Labe v Litoměřicích
Burianová Jana, Ing. 20. říjen 2017
Uplynulý víkend se v Litoměřicích nesl ve znamení úklidu okolí Labe. Osm odsouzených z Litoměřické věznice ulehčilo pravobřežním ramenům Labe v lokalitách Střeleckého a Písečného ostrova v Litoměřicích od větví, pařezů a nepořádku jako jsou pneumatiky, koberce a ostatní komunální odpad. Dohromady se podařilo naplnit a odvést 3 kontejnery. Nejen Povodí Labe si spolupráci s vězni pochvaluje a počítá s ní i do budoucna. Dobrovolné zapojení odsouzených do práce je prospěšné nejen pro naše okolí, ale nepochybně také pomáhá i s přípravou na jejich začlenění do běžného života.
Hydrologická situace k 26. 9. 2017
Burianová Jana, Ing. 26. září 2017
Aktuální informace o hydrologické situaci na vodních tocích a nádržích ve správě státního podniku Povodí Labe naleznete v příloze.
V pondělí 18. září zahájíme první etapu rozsáhlých pěstebních zásahů do porostů na území města Hradce Králové. Na vazby, stabilizaci a zdravotní či bezpečnostní řezy čekají desítky stromů. Práce doporučené dendrologickými posudky budeme v okolí Labe i Orlice provádět během celého podzimu prostřednictvím specializované firmy. První etapa by měla být hotová do letošních Vánoc. Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě.
Jako správci povodí a vodních cest se letos společně představují Povodí Labe a Vltavy ve dnech 24. až 29. srpna 2017 na 44. ročníku Země živitelky v Českých Budějovicích. Návštěvníci se mohou posadit do klidové zóny a dozvědět se více o našich nejvýznamnějších vodních dílech, s sebou si pak kromě vědomostí odnesou pamětní medaile nebo také materiály například o Labi v Krkonoších nebo historii přehradního stavitelství v povodí horní Jizery.
Ve čtvrtek 10. 8. a v pátek 11. 8. 2017 postupovaly přes naše území bouřky doprovázené silnými nárazy větru, které v některých oblastech poškodily břehové porosty podél vodních toků. Prvotní prohlídky ukázaly řádově desítky poškozených stromů, nejvíce případů je podél vodních toků na Rychnovsku, Orlickoústecku a Svitavsku. Páteční odpolední fronta pak nejvíce poškodila porosty podél Drahyně a Běluňky na Královédvorsku. Na odstraňování poškozených porostů jsme nasadili dostupnou techniku i pracovníky a předpokládáme, že nejpozději do tří týdnů budou práce hotové.
Hlavní menu
Kontakty
Ústředna:
+420 495 088 111, labe@pla.cz
Dispečink:
+420 495 088 720, vhd@pla.cz
+420 495 088 730 - havárie
Další
Copyright © 2009 Povodí Labe - státní podnik
Statistika: NAVRCHOLU.cz